26.04.2011 18:16 - Реал Мадрид - Барселона
Автор: datenbg Категория: Спорт
Прочетен: 907 Коментари: 0 Гласове:
0

Част трета от епопеята Ел Класико! Реал Мадрид взе предимство в двубоите срещу Барселона до тук, като първият мач завърши наравно, докато само преди няколко дни „белия балет“ вдигна Купата на Краля след гол в продълженията на Роналдо. Ще отговорят ли „каталунците“ подобаващо на хвърлената ръкавица? Предстои да видим в сряда вечер на Сантяго Бернабеу…

Моуриньо има своята цел и тя е да спечели Шампионската лига с три различни отбора. В момента Барселона стои на пътя му, но той има доста причини да се чувства уверен в способностите на отбора си. За пример давам споменатата Купа на Краля, където Реал направи много добро първо полувреме и не чак толкова добро второ, но в крайна сметка именно „белия балет“ беше отбора, който триумфира накрая.

Португалецът знае какво прави и най-важното с каква тактика да излезе в зависимост от предстоящия съперник. Моу е обичан от феновете на Порто, Челси и Бенфика, но не успя да се представи на ниво в първия сблъсък срещу Барселона, когато неговия тим си тръгна с пет гола от Ноу Камп. Изглежда той се е поучил от грешките си.

След онзи мач двата отбора играха още два пъти, като първо беше срещата за първенство, където след две дузпи вкарани от Меси и Роналдо двубоят завърши 1:1. Последва и победата във финала за купата, която беше първата за Реал срещу Барселона в последните седем срещи. Моуриньо вече е отстранявал Барса във фазата на елиминациите в Шампионската лига и това беше миналата година, когато беше начело на Интер.

Повече тук: Реал Мадрид - Барселона